ekrany akustyczne Kontrola hałasu i zanieczyszczenie akustyczne

photo
panele akustyczne

ekrany akustyczne Ekrany akustyczne są zazwyczaj produkowane jako pojedyncze moduły, które mogą być następnie indywidualnie skonfigurowane i zmontowane do różnych zastosowań konstrukcyjnych. Ekrany oferują stały poziom akustycznej i wizualnej prywatności dla personelu pracującego w sterowni, magazynie lub fabryce. Zapewniają również bezpieczeństwo urządzeń, takich jak dmuchawy i wentylasztachety, używanych przez ten sam personel. Prawidłowo zainstalowany ekran akustyczny ma znaczną zdolność blokowania dźwięków tam, gdzie są one potrzebne. Zmniejsza to ryzyko obrażeń personelu i zapobiega uszkodzeniom maszyn.

Ekrany akustyczne zabezpieczenie dodatkowo prywatność a za razem i więcej spokoju .

Głównym zastosowaniem ekranów akustycznych jest skuteczne obniżenie poziomu hałasu zewnętrznego. ekrany akustyczne. Jednak nadają się one również do redukcji hałasu wewnętrznego. Na przykład, ekrany akustyczne mogą skutecznie redukować hałas pochodzący z zasilaczy, odkurzaczy, maszyn przemysłowych, a także wentylatorów i dmuchaw. W niektórych przypadkach ekrany akustyczne mogą przyczynić się do zmniejszenia poziomu hałasu emitowanego przez komputery lub telefony pracujące w dużych biurach.

Ekrany akustyczne właściwości harmonii.

Panele akustyczne dostępne są w wielu standardowych rozmiarach i konfiguracjach. Niektóre konstrukcje są produkowane jako kompletne systemy modułowe, w których panele akustyczne są indywidualnie montowane na elastycznych ramach. Inne ekrany akustyczne wymagają montażu do panelu głównego, który jest integralną częścią całego urządzenia.

Ekrany akustyczne poznaj z wartości płotu dźwiękochłonnego w około dom.

Większość paneli akustycznych jest dostępna w trzech rozmiarach: małym (typowo nadającym się do jednego pomieszczenia), średnim i dużym. Zwykle możliwe jest indywidualne dopasowanie rozmiarów do wielkości pomieszczenia lub budynku, w którym ma być zainstalowany środek ochronny. Czasami jednak konieczne jest zastosowanie kilku jednostek modułowych, aby osiągnąć pożądany poziom redukcji hałasu akustycznego.

Panele akustyczne są wykonane z różnych materiałów, w tym stali, włókna szklanego i aluminium. Stal jest idealnym wyborem ze względu na jej wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. Jednak ze względu na duży ciężar stali, ekrany akustyczne w zastosowaniach, w których wymagane jest ich zainstalowanie na lub wokół pieców, kotłów i innych maszyn, zwłaszcza w zastosowaniach przemysłowych, mogą wymagać mniejszej wagi. Włókno szklane i aluminium są również opcje dla systemów obudów kontroli dźwięku, ale ze względu na ich niezdolność do wytrzymania dużych naprężeń, materiały te mogą nie być najlepszym wyborem dla zastosowań wewnętrznych i niskich sufitów.

Panele akustyczne są powszechnie stosowane jako systemy kontroli hałasu w obiektach przemysłowych, gdzie tłumienie niepożądanych dźwięków ma kluczowe znaczenie dla celów produkcyjnych. W takich przypadkach ekrany akustyczne o grubym wykończeniu i wzmocnionych narożnikach są praktycznym rozwiązaniem. Panele akustyczne są również stosowane do redukcji hałasu zewnętrznego pochodzącego z maszyn, takich jak wentylasztachety, dmuchawy i wieże chłodnicze. W tym celu są one często wbudowywane w większe konstrukcje, takie jak budynki. Ze względu na ich potencjalne uszkodzenie strukturalne, zwykle zaleca się, aby zamiast ram aluminiowych stosować ramy ze stali konstrukcyjnej, aby zapewnić bardziej efektywne pochłanianie dźwięku.

Ekrany akustyczne gdzie należałoby takie zaimplementować w lokalu a i po co?

Zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem w środowisku przemysłowym lub handlowym może przynieść znaczne oszczędności kosztów energii. Jest to szczególnie istotne, gdy weźmiemy pod uwagę obecny kryzys energetyczny na świecie. Inną istotną korzyścią wynikającą z zastosowania ekranów akustycznych jest zapobieganie wibracjom i hałasowi, które mogą uszkodzić wrażliwe urządzenia znajdujące się w zamkniętych pomieszczeniach lub w ich pobliżu. Izolacja akustyczna zapewnia również lepszą wydajność energetyczną i niezawodność działania ze względu na zdolność do redukcji hałasu zewnętrznego.

Inne zalety paneli akustycznych to możliwość ograniczenia przenoszenia dźwięku przez szczeliny lub pęknięcia, poprawa przepływu powietrza w zamkniętej strukturze i stworzenie bardziej estetycznego wyglądu. Modułowe ekrany akustyczne i izolasztachety akustyczne są dostępne w różnych materiałach i rozmiarach, aby sprostać potrzebom każdej firmy. Na przykład, pojedyncze duże drzwi mogą zawierać jeden lub więcej pojedynczych ekranów, aby zapewnić lepszą izolację akustyczną i zmniejszyć przenoszenie hałasu z zewnątrz. Izolasztachety akustyczne i panele akustyczne zapewniają również korzyści w postaci zwiększonej wydajności energetycznej, ponieważ poprawiają efektywność energetyczną obiektu poprzez zmniejszenie przenoszenia hałasu z zewnątrz.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *