Odzyskanie zdjęć i filmów, czyli danych z kart SD. Kiedy zrobić to samemu.

odzyskiwanie danych z kart SD zdjęcie za https://akte.com.pl/przywracanie-danych-z-kart-pamieci/
odzyskiwanie danych z kart SD

Jedną z rzeczy związanych z odzyskiwaniem danych z kart SD jest to, że kiedy komputer mówi, że nie jest  widziana  karty SD, naprawdę nie widzi karty w ogóle. W tym artykule wyjaśniono najczęstsze przyczyny, dla których komputer mówi, że nie można znaleźć karty SD. W tym artykule wymieniono również niektóre z najlepszych rozwiązań, aby naprawić to, czego komputer nie widzi na karcie SD, i jak odzyskać dane na karcie SD. Skorzystaj z tych informacji, aby szybko odzyskać utracone dane.

Czemu utraciłem dane z karty SD?

Jednym z powodów, dla których komputer mówi, że nie znajduje karty SD, jest to, że karta SD została zainstalowana, ale urządzenie nie ma systemu operacyjnego. Aby to zrobić, wyjmij kartę z urządzenia i sprawdź, czy karta SD nie zawiera błędów. Zapisz nazwę, model i numery seryjne urządzenia. Sprawdź urządzenie pod kątem ciągłości ścieżek drukowanych, czy działają one prawidłowo. Jeśli nie czujesz się na siłach albo nie posiadasz potrzebnej wiedzy postaraj się poradzić znajomych albo poszukaj rozwiązań w internecie. W zależności od wagi warto też rozważyć udanie się do specjalistycznego serwisu.

Inną przyczyną, dla której komputer mówi, że nie można znaleźć karty SD, jest to, że komputer w ogóle nie rozpoznaje karty SD. Aby rozwiązać ten problem, pobierz najnowsze sterowniki dla komputera oraz czytnika i zainstaluj je. Najnowsze sterowniki są przeznaczone do współpracy z połączeniem urządzenia USB SD. Nowe systemy kart wymagają aktualizacji oprogramowania komputera ale i samego czytnika.

Za wiele uszkodzeń kart SD odpowiadają warunki atmosferyczne.  Winowajcą może  wilgotność powietrza  lub zawarty w nim pył. Pamiętaj by przechowywać karty w odpowiednim etui lub szczelnym pudełku. Wilgotność powietrza czy temperatura mogą spowodować nie prawidłowe działanie lub przepięcia na niej. Zbyt suche powietrze tez może się przyczynić do uszkodzenia karty.
Pamiętaj że przyczyny są różne i możne być to na przykład uszkodzenie plików systemowych karty. albo przypadkowe jej sformatowanie. Błędy mogą wystąpić też przy uszkodzeniu czytnika który przy zapisie i odczycie może uszkodzić pliki systemowe karty SD. Wtedy uszkodzenie karty zazwyczaj jest powiązana z uszkodzeniem plików rozruchu. Takie uszkodzenie karty powoduje również problem z odczytem danych z karty SD.

Uszkodzona karta SD? nie koniecznie! Może to problem z czytnikiem.

Drugą możliwością nierozpoznania karty SD przez komputer jest to, że czytnik kart SD jest uszkodzony. W takim przypadku komputer uzna, że czytnik kart SD jest uszkodzony i nie może przesyłać danych. Aby to naprawić, podłącz kartę SD do komputera, otwórz program sterownika urządzenia, sprawdź, czy urządzenie zostało pomyślnie podłączone i sprawdź, czy komputer je rozpozna. Sprawdź, czy są jakieś błędy w programie sterownika karty SD. Jeśli tak, po prostu wymień sterownik.

Jeśli powyższe kroki nadal nie zadziałały, przyczyną może być to, że sam karta SD nie jest sformatowana. Aby rozwiązać ten problem, sformatuj ją w staromodny sposób za pomocą oprogramowania sterownika czytnika SD. Następnie ponownie podłącz kartę SD do komputera. Gdy zobaczysz urządzenie na komputerze, sprawdź, czy jest wyświetlona nazwa i model urządzenia. Jeśli oprogramowanie do odzyskiwania danych może rozpoznać urządzenie, odzyskiwanie zakończyło się powodzeniem. Jednak pamiętaj o tym że formatowanie może też nadpisać dane na karcie. lepiej użyć już szybkiego formatowania, które tylko usuwa informacje gdzie są pliki a nie same pliki. O tym co lepiej zrobić  w takim przypadku spójrz poniżej.

To nie uszkodzenie katy tylko coś z komputerem.

Inną możliwością jest to, że czytnik kart SD nie jest podłączony. Zawsze najlepiej jest sprawdzić, czy menedżer urządzeń lub menedżer rozruchu został poprawnie zainstalowany. Znajduje się w menu zadań komputera. Wybierz go i kliknij strzałkę obok karty SD i sprawdź, czy została prawidłowo wykryta i podłączona.

Czasami komputer uruchamia się, ale wyświetla tylko pusty lub czarny ekran. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie jest na etapie uruchomienia, a menedżer rozruchu nie jest jeszcze zainstalowany. Aby rozwiązać ten problem, postępuj zgodnie z procedurą opisaną w części „Co zrobić, gdy mój pen się nie uruchamia?” artykuł.

Przyczyny programowe „uszkodzenia katy SD”

Windows czasem nie widzi albo już rozłączył się z kartą lub urządzeniem do czytania danych z karty SD, przyczyną może być to, że urządzenie nie jest już używane. albo że nie jest aktywne w systemie. Wtedy można zmienić literę dysku.  Możesz to łatwo zrobić, wybierając funkcję „Zmień literę dysku” z menu startowego. może to by ć też przyczyna uśpienia urządzenia szczególnie w laptopach. Opcje można zmienić w menadżerze urządzeń  wybierając  porty USB i zmieniając opcje zarządzania energii.

Uszkodzenie karty SD za https://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital
Uszkodzenie karty SD . Karta karcie nie równa

Innym możliwym sposobem rozwiązania tego problemu jest użycie oprogramowania typu Stellar Photo Recovery, Disk Drill Data Recovery, EaseUS Data Recovery Wizard, TestDisk Data Recovery. Takie programy są bardzo przydatne w odzyskiwaniu utraconych zdjęć i filmów z karty microSD. Zazwyczaj można znaleźć kompatybilne z wszystkimi wersjami systemów operacyjnych. Programy tymi może odzyskać utracone pliki, zdjęcia, tekst i inne rodzaje danych.

Powinieneś teraz być w stanie zobaczyć wszystkie urządzenia, które są podłączone za pomocą czytnika SD. Pierwszym krokiem jest wybranie urządzenia. Jeśli jeszcze tego nie skonfigurowałeś, zostanie wyświetlony menedżer urządzeń. Kliknij nazwę urządzenia, a następnie kliknij opcję „Nowy”.

Następnym krokiem jest wybranie struktury folderów. Jeśli folder nie ma wymaganej litery dysku, musisz go utworzyć. Wpisz literę dysku w polu Przeglądaj do, a następnie kliknij opcję „Nowy”. Na koniec sprawdź lokalizację urządzenia. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie wyświetlony komunikat „Inicjowanie połączenia”.

Powrót do strony głównej >>