Komputer przenośny to dzisiaj nie tylko przenośne biuro, które wolno zabrać ze sobą wszędzie, ale również centrum rozrywki. Wszyscy, którzy funkcjonują na komputerze na co dzień zdają sobie sprawę z tego, że każda godzina spędzona przed ekranem jest w zasadzie wybitnie ciężka. Nietrudno wówczas o małe uszkodzenia czy usterki sprzętu.

Każdy, kto ilekroć korzystał z technologii komputerowych zdaje sobie sprawę z tego, że przy laptopie można bez ograniczeń jeść lub pić.

Nieczęsto kiedy jednak zachowuje się nasiloną ostrożność i w pewnych momentach coś zachlapie klawiaturę czy też ją zakruszy. Nieprawidłowo działające klawisze do laptopa, klawiatura, która cały czas się zacina wcale nie wpływają na dobrze na pracę, a z pewnością już skutecznie ją utrudniają. Poza okruchami najgorsze są polepione klawisze, które trudno doczyścić. Okruszki można zebrać odkurzaczem i po kłopocie, zupełnie inaczej jest polepionymi guzikami. Należy pamiętać, że wypada uważać z wodą oraz mokrymi środkami sprzątającymi na klawiaturze, bo łatwo wolno uszkodzić dysk czy płytę główną w laptopie. W następstwie tego także sposobem na lepiące się klawisze do notebooka, których nie da się już odratować jest ich wymiana. Takie klawisze wolno w pojedynczych egzemplarzach kupić w sklepach internetowych ze sprzętem komputerowym, można także zakupić pełny zestaw na klawiaturę.

Wymiana klawiszy nie jest ciężka, ale warto zachować ostrożność oraz postępować czule przy tej czynności.

Przy zakupie nowych klawiszy musimy się kierować modele laptopa, niby wszelkie klawisze są mniej więcej tych samych formatów, ale różnią się w detalach oraz to może uniemożliwić ich montaż..
<< Poprzedni