Kompleksowe przygotowywanie naszego ślubu to ogromna ilość pracy. Należy ją rozpocząć przynajmniej na sporo miesięcy przed tym wyjątkowym dniem.

Jeżeli rozpoczniemy dużopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć ze wszystkim, jest bardzo spore.

Żeby jednak dobrze przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, powinniśmy liczyć się z wydatkami. Co z reguły kosztuje bardzo dużo? Wynajęcie sali bankietowej. To bez wątpienia jeden z największych kosztów. Musimy się z tym liczyć i wybierać doskonałą salę na wesele, lub wybrać tańszą, nie w każdym przypadku idealną.

ranking tenis
Jedzenie. Koszty jedzenia weselnego oczywiście zależą od od ilości gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym wyższy koszt.

Przy ustalaniu menu, należy niestety upewnić się, czy dana suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania.

Nierzadko za wybrane dania, desery i ciasto, czy dobre alkohole, należy płacić osobno. Fotograf ślubny. Fotograf ślubny i specjalista nagrywający film, to pozornie niesamowicie małe koszty.

Nic bardziej mylnego. Sam dobry fotograf ślubny. to koszty, które sięgają ponad tysiąc złotych, w wielu sytuacjach przekraczają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego z reguły będzie trochę niższy, nierzadko również jest to suma rzędu tysiąca złotych. Udekorowanie sali weselnej i samochodu ślubnego. To także pozornie małe sumy do wydania. Z zaskoczeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy płacimy naprawdę niemało. Planując udekorowanie sali na wesele i samochodu, dopytajmy w firmach, które będą je wykonywać, jak duże będą wydatki z tym związane. Wesele to niemałe koszty. Ślub i wesele to duże koszty które potrafią przerazić.

Trzeba mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w wielu sytuacjach można nieco oszczędzić, jeżeli jednak pragniemy, by uroczystość ślubną i wesele zorganizować doskonale, bez zapłacenia kilku tysięcy złotych nie ma takiej opcji..