clé
Kiedyś naprawa kompa łączyła się z pozostawieniem wyposażenia w serwisie na kilka długich tygodni.

Dzisiaj co poniektóre usterki naprawić wolno od ręki, a rzetelny lifting lub naprawa poważnego uszkodzenia trwa maksymalnie parę dni. Jest to powiązane zarówno z większą wiedzą na temat maszyn, dostępnością punktów naprawczych oraz serwisów, a także większą przystępnością do części zamiennych. Gdzie najporządniej naprawić notebooka, by nie zapłacić za naprawę jak za nowy sprzęt? Opcji jest parę i każda z nich zależy nie jedynie od usterki, ale także innych parametrów danego oprzyrządowania. Jeżeli w laptopie uszkodziła się na przykład klawiatura, to jest to renowacja, którą wolno zrobić od ręki. Dostępna niemalże w każdym serwisie lub punkcie naprawczym. Nieraz klawisze do laptopa ścierają się lub też zacinają, należałoby je wymienić dla większego komfortu użytkowania klawiatury.

Od czasu do czasu klawiatura ulegnie zalaniu oraz tu naprawa żąda trochę więcej czasu. Należy sprzęt dogłębnie osuszyć i spowodować czy przypadkiem ciecz, która uszkodziła klawiaturę nie zasiała spustoszenia w innych częściach notebooka. Jeśli wszystko jest dobrze, to klawisze do laptopa instaluje się błyskawicznie, a sprawny technik zrobi to w kilkanaście minut. Miejsce naprawy zależy również od wieku laptopa.

Sprzęt, który jest jeszcze objęty gwarancją najporządniej posłać do autoryzowanego przez producenta serwisu.

Warto nie zapominać, że wszystkie naprawy robione na własną rękę pozbawiają kilkuletniej gwarancji.

Jeżeli tudzież sprzęt już stracił gwarancję trzeba wypatrywać polecanego i solidnego informatyka, jaki nie zedrze z nas milionów za małą usterkę..