Ćwiczenia, dieta, głodówka, suplementy - ludzie, dla których nadprogramowe kilogramy tworzą prawdziwy kompleks są w stanie sięgnąć po w najwyższym stopniu irracjonalne sposoby tracenia zbędnych kilogramów polecane przez pseudo-profesjonalistów. Po kilku tygodniach stosowania się do kurczowych zaleceń okazuje się, że w dalszym ciągu odchudzanie nie daje spodziewanych efektów.

Wyraźnie przeciwnie - czuje się wzmożone zmęczenie, dyskomfort fizyczny a nawet niedogodności bólowe.

Czym to jest podyktowane? Elementów, które za to odpowiadają jest kilka i prawie wszystkie koncentrują się na zbyt niskokalorycznej diecie.

Jako że jemy mało powinniśmy szczupleć.

Wydaje się to wyraźne, niemniej niemniej jednak często okazuje się, że taka odżywcza głodówka wcale nie jest korzystna dla organizmu. Dieta odchudzająca nie ma być silnie restrykcyjna.

Musi być zbilansowana w taki sposób, aby organizm ludzki dostawał wszystkie składniki odżywcze jakich pożąda do zwyczajnego funkcjonowania. Do tego za niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów odpowiedzialne są w stanie być również przewlekłe schorzenia metaboliczne bądź też hormonalne. Tu wobec tego specjaliści doradzają, żeby przed podjęciem definitywnej decyzji o zastosowaniu restrykcyjnych diet redukcyjnych skonsultować się z lekarzem, który określi wskazania oraz ewentualne przeciwwskazania. Należałoby także wykonać szereg fundamentalnych badań, które jednoznacznie stwierdzą, że stosowanie jakichkolwiek diet i nasilonej aktywności fizycznej nie będzie dla organizmu ludzkiego zanadto znaczącym a równocześnie niepewnym ciężarem..